Senior Herrer Senior kvinner

UEFA Playmakers i høst

Skrevet 13 October 2025 av Jostein Wahl

Fra torsdag 16. oktober og fremover, tilbyr vi Playmakers-økter for jenter. 

I fjor kjørte vi i gang med UEFA Playmakers som er et skreddersydd konsept for jenter i barnefotballen. Målgruppen er jenter fra 5-7 år. Tiltaket er åpent for alle jenter i rett aldersgruppe, og er dermed klubbnøytralt. Man må ikke være medlem i Lillehammer FK for å delta. Målet er å skape god aktivitet for de yngste jentene i hele distriktet.

Lillehammer FK stiller med instruktører fra J17, og økten går fra kl. 17.00-18.00 hver torsdag fremover. Oppmøte er på kunstgresset på Stampesletta Nord.

For at de ansvarlige og ikke minst instruktører skal ha oversikt over antallet, er det ønskelig at man registrerer seg i Hoopit. Dette er også viktig mht. god øktplanlegging. Det kan gjøres her: Registrering Playmakers

Du kan trygt bli medlem av gruppen, da registrering ikke betyr at du melder deg inn i Lillehammer FK.

Vi håper at mange jenter vil ta del i denne gode rekrutteringsarenaen ut over høsten.

Web.

(Foto: Joakim Furulund)