Publisert: 23. 2018 - Justus Moe

Fredag er det duket for "Den store fotballkvelden". Først er det paneldebatt på Lillehammer Bibliotek klokka 19.00, så quiz med selveste Arne Scheie klokken 21.00 på Brenneriet.

I den anledning har vi laget en liten tippekupong med quiz-spørsmål man kan bruke som oppvarming. Send svarene dine og navnet ditt på e-post til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. innen klokken 12.00 på fredag og vi trekker ut tre vinnere som får premier gitt av klubbens generalsponsor Sparebank 1 Gudbrandsdal, klubbens sponsor Brillehjørnet og klubbens sponsor Pizzabakeren. Vinnerne vil først bli annonsert etter paneldebatten på biblioteket.

quizbilde.JPG

 

 1. Hvem ble toppscorer for LFK i 3.divisjon 2017

H) Lars Lundgren Torgersen

U) Andreas Stenseth

B) Prince Ntambwe Kabeya

 1.  Hvem er i øyeblikket toppscorer i engelsk Premier League?

H) Harry Kane

U) Sergio Agüero

B) Mohamed Salah

 1. Mot hvilken lag debuterte LFK-trener Ørjan Christiansen i Tippeligaen?

H) Bodø/Glimt

U) Start

B) Rosenborg

 1. Hvilket år debuterte LFK-trener Ørjan Christiansen i Tippeligaen?

H) 1997

U) 1998

B) 1999

 1. Hvor mange gule kort pådro Lars Lundgren Torgersen seg for LFK i 3. divisjon sesongen 2017?

H) 12

U) 3

B) 8

 1. Hvordan fikk Stampesletta sitt navn?

H) Etter en stampemølle ved Mesnaelva

U) Etter hestene som sto og stampet der

B) Etter en eksentrisk, engelsk frimerkesamler som bodde i området

 1. LFK spiller sin første hjemmekamp i serien for sesongen 2018 mot Kongsvinger 2 den 30. april. Hvilken dag er dette?

H) Tirsdag

U) Søndag

B) Mandag

 1. Første runde i NM for herrer 2018 spilles onsdag 21. mars. Hvilket lag skal LFK møte på hjemmebane denne dagen?

H) Follebu

U) Faaberg

B) Gran

 1. Jørgen Juve er toppscorer på det norske herrelandslaget i fotball gjennom tidene med sine 33. mål, hvem er på andreplass?

H) John Carew

U) Einar "Jeja" Gundersen

B) Harald Hennum

 1. Hvor mange lillehamringer har kamper for det norske herrelandslaget i fotball?

H) 2

U) 3

B) 4

 1. For hvilken engelsk klubb spilte Petter Belsvik tre kamper for på 90-tallet

H) Southend

U) Bristol City

B) Stoke

 1. Hva heter publikumskonkurransen som arrangeres i pausen på LFKs hjemmekamper?

H) Superkaster'n

U) Fulltreffer'n

B) Nærmest midten

Generalsponsorer

Del på din Facebook-side

Styremedlemmer

Per Andreas Mæhlum

Per Andreas Mæhlum

Per, som er en samfunnsengasjert Lillehammer patriot, er utdannet økonom og har bred erfaring innenfor ulike ledende stillinger i næringslivet. Han driver i dag et eget rådgivningsfirma. Per er opptatt av og engasjert i lokal næringsutvikling med særlig vekt på kultur, idrett, arrangementer og turisme som spydspisser.

(Foto: Hanne-Kjersti Iversen)

Leder

Styret

Eksterne butikker

havdelikatesser logo lowres

FotballXtra sparkes i gang 3. september!

Mandag 3. september sparkes FotballXtra i gang på Stampesletta for barn i 6. og 7. trinn. Etter dette går det slag i slag med første ordinære økt for TeknikkXtra onsdag 5. september og FotballXtra 4.-5. klasse torsdag 6. september. Videre i denne saken kan du lese om påmelding og om demonstrasjonsøkter. Bilde: Instruktører og barn på siste økt på FotballXtra 4-5 klasse før påskeferien 2018. De klubbnøytrale treningsdressene instruktørene benytter har tidligere vært forbeholdt FotballXtra 6-7 klasse, men blir nå tilgjengelig for alle deltakere! (Foto: Hanne-Kjersti S Iversen)

Tap etter sjansesløseri og overtidsscoring

Kampfakta:Lillehammer FK – Hamarkameratene 2 1-2 (1-0)21` 1-0 Martin Chutko Bakke (Henning Torgnesskar)54` 1-1 Ole Erik Midtskogen90` 1-2 Ole Erik Midtskogen Gule kort på LFK: Markus Botten og Mads Peder SveenTilskodartal: 112. Dagens beste LFK-spelar: Martin Chutko Bakke Kampreferat ved Vegard Vikøren Det var eit revansjesugent og heiltent Lillehammer-lag som entra Stampesletta i kveldssola denne måndagskvelden. LFK går rett i strupa på Hamkam og er gode i det høge presset. Hamkam får svært liten tid med ballen og blir stressa til å gjere feil. LFK vinner ballen og etablerer eit klart initiativ i starten av kampen.

Hovedsponsorer

Gullsponsorer

Sølvsponsorer