Publisert: 08. november 2018 - Eirik Torbj√łrnsen

Russell Hullett blir ny trener i Lillehammer Fotballklubb. Hullett skal trene Lillehammers A-lag samt arbeide som treningsveileder og trenerutvikler i klubbens ungdomsavdeling. 

Russell, Beite og Mæhlum 1.png

 (Russell Hullett signerte torsdag 8. november en kontrakt med LFK. Her i midten sammen med styremedlem Magnus Beite (t.v.) og styreleder Per A. M√¶hlum.)

Hullett har UEFA A-lisens og sin fotballutdannelse fra Herenveen i Nederland. Han har jobbet i flere engelske storklubber som Nottingham Forest, Aston Villa og sist Manchester United. 

- Jeg ser et stort potensiale i Lillehammer Fotballklubb, og mener det er mulig √• ta klubben opp flere divisjoner ved √• gj√łre n√łdvendige grep innenfor skolering, treningsprinsipper og treningskultur. Jeg gleder meg til √• ta fatt p√• denne reisen sammen med klubben, som har et offensivt tenkende styre og slik jeg ser det har alt som skal til for √• utvikle noe virkelig bra her p√• Lillehammer, sier Hullett.

- Vi er sv√¶rt godt forn√łyd med at vi i dag kan presentere Russell Hullett som ny manager og hovedtrener for A-laget. Hullett er en trenerkapasitet som sjelden er tilgjengelig i v√•re omr√•der. Han er utviklingsorientert, og har mye av tiden sin jobbet med spillerutvikling i de klubbene der han har jobbet. For LFK er utvikling et hovedfokus. Hullett skal, i tillegg til √• lede A-laget, v√¶re klubbens treningsveileder og trenerutvikler i ungdomsavdelingen v√•r. Dermed vil en felles fotballskolering og treningskultur gjennomsyre utviklingsarbeidet helt fra G13 og opp til A-laget, sier styremedlem Magnus Beite.

- N√•r klubben rykker opp er det avgj√łrende at klubbens yngre spillere har den skolering og matching som skal til for √• kunne flyttes opp p√• et godt A-lag n√•r tiden er inne. Lillehammer Fotballklubb √łnsker en r√łd tr√•d gjennom treningsarbeidet i hele klubben, og jeg √łnsker √• bidra til √• skape en fotballfamilie her p√• Lillehammer, hvor fellesskap og samhold st√•r i sentrum, og hvor alle i klubben er del av en felles plan og jobber mot et felles m√•l, avslutter Hullett.

Generalsponsorer

Del på din Facebook-side

Spillerpresentasjon

Styremedlemmer

Per Andreas Mæhlum

Per Andreas Mæhlum

Per, som er en samfunnsengasjert Lillehammer patriot, er utdannet √łkonom og har bred erfaring innenfor ulike ledende stillinger i n√¶ringslivet. Han driver i dag et eget r√•dgivningsfirma. Per er opptatt av og engasjert i lokal n√¶ringsutvikling med s√¶rlig vekt p√• kultur, idrett, arrangementer og turisme som spydspisser.

(Foto: Hanne-Kjersti Iversen)

Leder

Styret

Neste kamp

Ingen registrerte kamper

Tabell

Eksterne butikker

havdelikatesser logo lowres

Link til spillerpresentasjoner

LFK og Roterud utvider avtale

Tonen er god, og samarbeidet ga mersmak! Lillehammer FK og Roterud IL Fotballgruppa har signert en forlenget avtale for 2019 som inneholder en rekke nye fellestiltak ‚Äď til glede for begge klubbene!

√ėker utviklingskompetansen i LFK

Helgen 16-18. november gikk startskuddet for NFF Spillerutvikling B i regi av NFF Indre √ėstland og NFF Akershus. Dette er f√łrste gang kurset avholdes i regi av disse kretsene, og det er en del av f√łrste runde noensinne p√• landsbasis. Blant 16 deltakerefinner vi trenerne Henrik Wangberg og B√łrge Toft som representerer Lillehammer Fotballklubb. Minstekravet for opptak p√• NFF Spillerutvikling B er best√•tt UEFA B-lisens.  (Fotograf: Eivind Sollie. B√łrge Toft og Henrik Wangberg er hhv nr. 2 og 3. i rad to fra venstre p√• bildet)

Hovedsponsorer

Gullsponsorer

S√łlvsponsorer