Hjemmelaget kontrollerte den første omgangen og ledet fortjent 2-0 til pause. Etter hvilen kunne det nesten virke som om det var et helt annet lag som kom på banen.
TAP: Det endte 3-2 til Redalen i lødagens oppgjør på Stampesletta. (Foto: Justus Moe)
På fire oppgjør over to sesongen har LFK fremdeles til gode å vinne en fotballkamp over Redalen.
I lørdagens kamp på Stampesletta lå alt til rette for at man endelig skulle kapre en tre-poenger. Redalen hadde ikke vunnet på sine syv siste kamper, laget ligger desidert sist på tabellen og de manglet et par gode spillere.
I den første omgangen så det også ut som om LFK skulle klare dette. De hadde ball, bra tempo, gode spillvendinger, var gode i presset og kom til flere store sjanser. Redalen ga bort massevis med rom og LFK utnyttet det godt. 1-0 kom ved Prince etter et nydelig forarbeid av William Ankarhake etter 22 minutter. Seks minutter før pause var Ankarhake selv sistemann på ballen da han fikk en pasning på 16 meter og nydelig plasserte ballen i nettmaskene. 2-0 til pause og en meget godt gjennomført omgang av LFK.
Den andre omgangen var av rak motsetning for LFK. Plutselig var det de som ga bort rom, spillevendingene ble færre og gikk saktere, pasningene satt ikke slik de skulle og selv om de vant en og annen duell var det alltid en Redalen-spiller som plukket om andreballen.
Reduseringen kom allerede fire minutter inn i den andre omgangen. En corner blir slått inn og treffer Mats Haugland og går i mål.
Fire minutter etter det kom utligning. LFK blir spilt gjennom på høyresiden. Ballen kjippes over keeper Werven, går i stolpen på motsatt side, og symptomatisk for andre omgang; en redalenspiller er først på den og får dyttet den over streken.
LFK klarer ikke å reise seg og i det 85. minutt klinker Pål Haugland til fra rundt 20 meter og ballen går i mål. Gjestene hadde totalt snudd det og vinner 3-2.
Med tre poeng hadde LFK vært på enda tryggere grunn med tanke på å ungå nedrykksspøkelset i høst, men det ville seg ikke denne lørdagen og Redalen fortsetter å være en stein i skoen for fotballspillere fra Lillehammer.
LFKs lag:
BYTTER:
46 min: Peder Bye Foss for Sindre Tråseth
56 min: Øivind Stø for Espen Ringlund
59 min: Sverre Valset for Henning Torgnesskar
74 min: Lars Bjørnsgaard for Even Balto
GULE KORT:
59 min: Peder Bye Foss