Publisert: 08. november 2018 - Karen Sann Fougner

Russell Hullett blir ny trener i Lillehammer Fotballklubb. Hullett skal trene Lillehammers A-lag samt arbeide som treningsveileder og trenerutvikler i klubbens ungdomsavdeling. 

Russell, Beite og Mæhlum 1.png

 (Russell Hullett signerte torsdag 8. november en kontrakt med LFK. Her i midten sammen med styremedlem Magnus Beite (t.v.) og styreleder Per A. M√¶hlum.)

Hullett har UEFA A-lisens og sin fotballutdannelse fra Herenveen i Nederland. Han har jobbet i flere engelske storklubber som Nottingham Forest, Aston Villa og sist Manchester United. 

- Jeg ser et stort potensiale i Lillehammer Fotballklubb, og mener det er mulig √• ta klubben opp flere divisjoner ved √• gj√łre n√łdvendige grep innenfor skolering, treningsprinsipper og treningskultur. Jeg gleder meg til √• ta fatt p√• denne reisen sammen med klubben, som har et offensivt tenkende styre og slik jeg ser det har alt som skal til for √• utvikle noe virkelig bra her p√• Lillehammer, sier Hullett.

- Vi er sv√¶rt godt forn√łyd med at vi i dag kan presentere Russell Hullett som ny manager og hovedtrener for A-laget. Hullett er en trenerkapasitet som sjelden er tilgjengelig i v√•re omr√•der. Han er utviklingsorientert, og har mye av tiden sin jobbet med spillerutvikling i de klubbene der han har jobbet. For LFK er utvikling et hovedfokus. Hullett skal, i tillegg til √• lede A-laget, v√¶re klubbens treningsveileder og trenerutvikler i ungdomsavdelingen v√•r. Dermed vil en felles fotballskolering og treningskultur gjennomsyre utviklingsarbeidet helt fra G13 og opp til A-laget, sier styremedlem Magnus Beite.

- N√•r klubben rykker opp er det avgj√łrende at klubbens yngre spillere har den skolering og matching som skal til for √• kunne flyttes opp p√• et godt A-lag n√•r tiden er inne. Lillehammer Fotballklubb √łnsker en r√łd tr√•d gjennom treningsarbeidet i hele klubben, og jeg √łnsker √• bidra til √• skape en fotballfamilie her p√• Lillehammer, hvor fellesskap og samhold st√•r i sentrum, og hvor alle i klubben er del av en felles plan og jobber mot et felles m√•l, avslutter Hullett.

Generalsponsorer

Del på din Facebook-side

Styremedlemmer

Per Andreas Mæhlum

Per Andreas Mæhlum

Per, som er en samfunnsengasjert Lillehammer patriot, er utdannet √łkonom og har bred erfaring innenfor ulike ledende stillinger i n√¶ringslivet. Han driver i dag et eget r√•dgivningsfirma. Per er opptatt av og engasjert i lokal n√¶ringsutvikling med s√¶rlig vekt p√• kultur, idrett, arrangementer og turisme som spydspisser.

(Foto: Hanne-Kjersti Iversen)

Leder

Styret

Eksterne butikker

havdelikatesser logo lowres

Keeperutvikler til Lillehammer Fotballklubb

"LFK skal v√¶re en utviklingsklubb. Som ledd i dette skal vi bli en bedre keeperklubb, med √łkt fokus og kompetanse inn mot keeperne v√•re". Les mer om v√•r nye keeperutvikler.

Lillehammer FK og Faaberg Fotball går sammen for lokalfotballen!

Faaberg Fotball og Lillehammer Fotballklubb vedtok i sine styrem√łter 7. og 8. januar √• g√• inn for en samarbeidsmodell. I 2019 inneb√¶rer samarbeidet to felles juniorlag i G19-klassen. Fra 2020 er intensjonen samarbeid p√• flere fronter som f√łlge av √•rets samarbeid.

Hovedsponsorer

Gullsponsorer

S√łlvsponsorer